Neden Uzaktan Eğitim?

Uzaktan eğitim gelişen teknolojik koşullara paralel olarak artık çok daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Yaşam koşullarının ağırlığı nedeni ile çalışmak zorunda kalan ancak eğtim hakkından vazgeçmek istemeyen çalışanlar, bedensel özrü bulunduğu için her gün üniversiteye gitmekte zorlanan ancak okumak isteyen, evlenip çocuk sahibi olduğu için okuma isteğinden vazgeçmeyen pek çok kişi bugün uzaktan eğtiim programları sayesinde bu isteklerine kavuşabiliyorlar. Okumaya devam et “Neden Uzaktan Eğitim?”

19 Mayıs Ünivesitesi Uzaktan Eğitim Merkezi

19 Mayıs Ünivesitesi Uzaktan Eğitim Merkezi tarafından yapılan açıklama göre 2011 – 2012 eğitim öğretim yılı için yeni bir uzaktan eğitim programı açılacağı duyurusu yapıldı. Duyuruya göre Eylül – Ekim 2011 yılı itibari ile eğtime başlanacak olan yeni uzaktan eğitim programının adı “Eğitim Yönetimi Teftişi ve Planlaması Tezsiz Yüksek Lisans Programı”olarak belirlenmiş durumda. Okumaya devam et “19 Mayıs Ünivesitesi Uzaktan Eğitim Merkezi”

Uzaktan Eğitimin Dezavantajları

Uzaktan Eğitim veren üniversitelerin sayıları ile beraber bu şekilde öğretim görmek isteyen kişilerin sayılarında da büyük bir artış gözleniyor. Özellikle çocuğu olduğu için öğrenimine ara vermek zorunda olan ev hanımları, çalıştıkları için yüksek lisans yapma imkanı bulamayan kişiler ve bedensel özrü bulunduğu için her gün okula gitmekte zorlanan kişiler için bulunmaz bir fırsat olan uzaktan eğitimin sunduğu tüm bu avantajlarının yanı sıra bazı dezavantajları da bulunuyor.

Uzaktan Eğitimin Dezavantajları arasında ilk sırada gerçek bir sınıfta ders işlenmediğinden dolayı motivasyon kaybı yer alır. Gerçek bir sınıf ortamı olmadığı için ders alan bir çok kişide öğrenci psikolojisi oluşmaz ve bir süre sonra dersler aksatılmaya başlanabilir.

Bunun yanı sıra uzaktan eğitim ücretleri maliyetli olması nedeni ile yüksektir. Yılda iki kere olmak üzere harç, uzaktan eğitim gideri ve sınav ücreti yatırmaktadır.