Evlenmek İsteyen Suriyeli Bayanlar

Suriye’deki savaş dolayısıyla buraya gelen kadın ve çocukların bir kısmı yalnızlığına terkedilmiştir. Devlet desteği ile yaşamlarına devam edebilen ve son sığınağı olan Türkiye, onlara olabilecek tüm hizmeti sağlamıştır. Fakat bildiğiniz gibi insanların birçok ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlar maddiyat ile ölçülemeyecek ihtiyaçlardır. Kim olursa olsun yalnızlık bir müddet sonra can sıkıcı ve mutsuzluk verici bir nedendir. Üstelik savaş ortamından kaçıp buraya gelenler için yalnızlık çok daha kötüdür. Bu korkular ve mutsuzluklar ile tek başına mücadele edebilmek için yüksek bir psikoloji sahibi olmanız gerekir, ki bu da savaştan gelen bir insan için mümkün değildir. İşte bu nedenlerle, Suriyeli kadınlar yaralarını sardıktan sonra evlenmeyi düşünmek ve düşlemektedirler.

Evlenmek İsteyen Suriyeli Kadınlar

Suriyeli kadınlar için evlilik bir kurtuluş yoludur. Ayrı bir mutluluktur. Kendi memleketlerinde yaşıyor olsalar dahi evlilik onlar için çok değerli ve önemlidir. Bu durum Türkiye’deki hayatlarına da yansımaktadır elbette.

Ailesi ile birlikte kurtulabilen Suriyeli kadınlar, evlenebilmek için aile büyüklerinin yardımından faydalanırlar. Komşular ile sohbetlerde ya da gidilen herhangi bir yerde, evde genç bir kızın olduğunu anlatabilecek bazı davranışlar ve konuşmalar yapılır. Ve böylece mahallenin genç delikanlılarından evlilik isteği olan varsa, ortaya çıkar. Tabii bu durum yalnız gelenler için böyle değildir. Bu kadınlar bazen internet siteleri vasıyası ile kendilerini tanıtmakta ve koca aramakta olabilirler. Böyle bir durum ne kadar sağlıklı bilinmez ama başarıya ulaş evlilikler de yok değildir.

Kaynak: http://www.suriyelikadinlar.com/evlenmek-isteyen-suriyeli-kadinlar/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir