iş imkanları

evde ek iş imkanları

Fizyoterapist Maaşları

FaceBook ta paylaş

Fizyoterapist Kimdir? Fizyoterapist Ne iş yapar?; hekim tarafından tanısı onmuş hastalıkların,fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetlerini uygulayan,bireylerde özel egzersiz ve rehabilitasyon programları ile fiziksel uyumu arttıran, hastalık ve sakatlıkları tedavi eden,ölçme ve değerlendirme yollarını kullanarak hasta ve hasta olmayanların hekimin gerekli gördüğü fizyoterapi ve rehabilitasyon programının içerdiği ve kapsadığı programları kullanan,fizyoterapi alanında eğitim veren fakülte ve yüksek okullardan mezun olmuş sağlık mensuplarıdır.

       Fizyoterapist hastalık durumları dışında kişilerin fiziksel aktivitelerini düzenlemek ve eksik olan hareket kabiliyetlerini arttırmak için aldığı eğitim kapsamında planlar ortaya koyar ve uygular.
       Hayatımızın çeşitli alanlarında ihtiyaç duyduğumuz fizyoterapistler;yataklı tedavi merkezlerinde,
          -özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde,
          -huzur evleri,spor merkezleri,
          -kaplıca alanları gibi hizmet veren birçok yerde görev almaktadırlar.
       Ülkemizde fizyoterapist yoksunluğu yaşanmaktadır.üniversitelerin bu bölümünden mezun olanlar için işsiz kalmak neredeyse imkansız.

Fizyoterapist Maaşı

      Fizyoterapist 2 ile 4 bin tl arasında maaş almaktadır.
     Ayrıca eğitiminin normal şartlarda son sınıfında olan öğrenciler özel hastaları evlerinde bakmak suretiyle tedavi edebilirler.
     Eğitim süresini tamamlayıp mezun olan, kamuya ait kurum ve kuruluşlarda görev alan fizyoterapistler; 657 sayılı Devlet Memurları kanunu’na göre aylık ücret almaktadırlar.
    Özel bir iş yerinde yeni mezun olarak işe başlayan fizyoterapist; en az asgari ücretle işe başlar.Daha sonra verdiği hizmete göre fizyoterapist maaşı asgari ücretin 4 ile 5 katı üzerine yükselmektedir.

Aranan İlanlar

  • fizyoterapist maalar
  • ftr maaşları
  • fizyoterapist maaşları
  • ftr maalar
  • fizyoterapi maaslari
  • fizyoterapist maaşı
  • ftr maaşları 2013
  • spor fizyoterapistleri maaşları


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sponsorlu Bağlantılar

İlan Ekle

Sitemize ilanınızı eklemek için aşağıdaki kısımdan kayıt olunuz

Mail Adresinizi Giriniz:

Kategoriler

Dikkat

Web Sitemizdeki ekli yazılar ve yorumlardan hiç bir şekilde sitemiz sorumlu değildir.Web sitesiyle alakalı görüş öneri ve talepleriniz için iletişim: icerikkontroltalebi@gmail.com Yatırım Borsa
web sitesiyle alakalı görüş öneri ve talepleriniz için iletişim: icerikkontroltalebi@gmail.com