iş imkanları

evde ek iş imkanları

Ametist Taşı Nerede Bulunur?

FaceBook ta paylaş

b1 300x225 Ametist Taşı Nerede Bulunur?Ametist taşı Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkede çıkarılan bir taştır. Ancak en çok Ametist Taşı Nerede Bulunur? diye soracak olursanız Brezilya bu konuda tektir.

Hatta Brezilya da bulunan ametist yatakları keşfedilmeden çok önce ametist taşı da yakut gibi çok değerli elmas grubu taşlar arasında yer almaktaydı. Ancak taşın bulunurluğunun artması fiyatını olumsuz anlamda etkiledi ve daha normal seviyelere inmesine neden oldu. Brezilyanın ardından bir diğer büyük ametist kaynağı ülke ise Uruguaydır. Uruguayı ametist ihracatı sıralamasında Madagaskar izlemektedir.

 En kaliteli ametist kaynakları bu bölgelerde yer almakla bareber ayrıca taşların boyutları da insanı hayrete düşürmektedir. Bugüne kadar tek parça halinde çıkarılan en büyük ametist taşı 200 kg. ağırlığa sahiptir ve halen Amerika da yer alan bir müzede sergilenmektedir.

Aranan İlanlar

  • hatme taşı nerede satılır
  • amatis taşı nerden alınır

Etiketler: , , ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sponsorlu Bağlantılar

İlan Ekle

Sitemize ilanınızı eklemek için aşağıdaki kısımdan kayıt olunuz

Mail Adresinizi Giriniz:

Kategoriler

Dikkat

Web Sitemizdeki ekli yazılar ve yorumlardan hiç bir şekilde sitemiz sorumlu değildir.Web sitesiyle alakalı görüş öneri ve talepleriniz için iletişim: icerikkontroltalebi@gmail.com Yatırım Borsa
web sitesiyle alakalı görüş öneri ve talepleriniz için iletişim: icerikkontroltalebi@gmail.com